Fiorda Spray

fiorda-spray-banner
Chrypka, kłopoty z gardłem

Fiorda® spray

wyrób medyczny

Fiorda Spray
pobierz ulotkę

Wyrób medyczny Fiorda® spray to spray do jamy ustnej i gardła stosowany w celu odpowiedniego nawilżenia błon śluzowych oraz łagodzenia objawów towarzyszących stanom zapalnym, takich jak: suchość, ból i pieczenie podczas przełykania.
Wyrób medyczny Fiorda® spray zawiera porost islandzki oraz prawoślaz, które są bogate w substancje śluzowe, tworzące powłokę ochronną dla błon śluzowych jamy ustnej i gardła. Dzięki temu wyrób łagodzi uczucie dyskomfortu towarzyszące stanom zapalnym oraz uczucie drażnienia przez czynniki zewnętrzne.
Dodatkowe składniki: kwas hialuronowy oraz aloes, nawilżają błony śluzowe jamy ustnej i gardła, chroniąc je przed nadmiernym wysuszeniem i zapewniając jednocześnie utrzymanie ich prawidłowych funkcji.
Wyrób może być stosowany wspomagająco w czasie trwania infekcji bakteryjnych i wirusowych jamy ustnej i gardła. Po przebytych chorobach i zabiegach, np. anginie, w celu łagodzenia podrażnienia błony śluzowej jamy ustnej i gardła.

Zastosowanie

  • wspomagająco w czasie trwania infekcji bakteryjnych i wirusowych jamy ustnej i gardła
  • łagodzi podrażnienia błony śluzowej gardła i jamy ustnej oraz związanego z tym bólu, w trakcie leczenia zasadniczego stanów zapalnych jamy ustnej i gardła
  • wspomaga leczenie podrażnień w przypadku odczucia bólu i trudności w przełykaniu wynikających z przesuszenia błony śluzowej jamy ustnej, gardła i krtani (np. w pomieszczeniach ogrzewanych i klimatyzowanych, podczas uprawiania sportu)
  • u osób z kserostomią (suchość jamy ustnej)
  • łagodzi objawy chrypki, suchości w gardle wynikających z podrażnienia suchej błony śluzowej gardła
  • poprawia emisję głosu i łagodzi dolegliwości związane z nadmiernym obciążeniem więzadeł głosowych, szczególnie przez osoby nadwyrężające struny głosowe (nauczyciele, wykładowcy, śpiewacy)

Skład

Ekstrakt z porostu islandzkiego, ekstrakt z korzenia prawoślazu, sól sodowa kwasu hialuronowego, ekstrakt z aloesu, kwas L-askorbinowy, chlorek benzalkoniowy, mentol, ksylitol, gliceryna, aromat cytryny z limetką, woda.

Opakowanie

spray
Spray; 30 ml

Przeciwwskazania

Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników wyrobu.

Sposób użycia

Kto?
Ile?
Kiedy?

Kto?+1-3 lat+1-3 lat
Ile?spray1-2 dozy
Kiedy?do 3 razy dziennie

Kto?+ 6 lat4 – 12 lat
Ilespray1-2 dozy
Kiedy?do 4 razy dziennie

Kto?+ 12 lat+ 12 lat i dorośli
Ilespray2-6 doz
Kiedy?3 do 6 razy dziennie

W przypadku utrzymywania się objawów dłużej niż przez okres 7 dni lub w przypadku nasilenia objawów w trakcie stosowania wyrobu, należy skonsultować się z lekarzem.

Przechowywanie

Przechowywać w oryginalnym opakowaniu, w pozycji pionowej, w temperaturze poniżej 25˚C. Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Wytwórca

Phytopharm Klęka S.A., Klęka 1, 63-040 Nowe Miasto nad Wartą

pobierz ulotkę 

BioaronDentosept Complex
FiordaPelafen