Fiorda Spray

fiorda-spray-banner
Chrypka, kłopoty z gardłem

Fiorda® spray

wyrób medyczny

Fiorda Spray
pobierz ulotkę

Wyrób medyczny Fiorda® spray to spray do jamy ustnej i gardła stosowany w celu odpowiedniego nawilżenia błon śluzowych oraz łagodzenia objawów towarzyszących stanom zapalnym, takich jak: suchość, ból i pieczenie podczas przełykania.
Wyrób medyczny Fiorda® spray zawiera porost islandzki oraz prawoślaz, które są bogate w substancje śluzowe, tworzące powłokę ochronną dla błon śluzowych jamy ustnej i gardła. Dzięki temu wyrób łagodzi uczucie dyskomfortu towarzyszące stanom zapalnym oraz uczucie drażnienia przez czynniki zewnętrzne.
Dodatkowe składniki: kwas hialuronowy oraz aloes, nawilżają błony śluzowe jamy ustnej i gardła, chroniąc je przed nadmiernym wysuszeniem i zapewniając jednocześnie utrzymanie ich prawidłowych funkcji.
Wyrób może być stosowany wspomagająco w czasie trwania infekcji bakteryjnych i wirusowych jamy ustnej i gardła. Po przebytych chorobach i zabiegach, np. anginie, w celu łagodzenia podrażnienia błony śluzowej jamy ustnej i gardła.

Zalecenia

Wyrób polecany jest osobom, które odczuwają:

  • dyskomfort wywołany wzmożonym oddychaniem przez usta, zarówno u dzieci jak i dorosłych, np. podczas niedrożności nosa oraz uprawiania sportu
  • drapanie w gardle
  • suchość w gardle wywołaną przez niekorzystne czynniki zewnętrze (np. zanieczyszczone powietrze dymem, smogiem, pyłkami, kurzem czy dymem papierosowym, a także przebywanie w suchych, ogrzewanych lub klimatyzowanych pomieszczeniach) oraz nadużywanie leków wysuszających błonę śluzową (np. leki przeciwhistaminowe, krople do nosa)
  • podrażnienie wywołane chrypką i suchym kaszlem
  • ból i pieczenie podczas przełykania

Skład

Ekstrakt z porostu islandzkiego, ekstrakt z korzenia prawoślazu, sól sodowa kwasu hialuronowego, ekstrakt z aloesu, kwas L-askorbinowy, chlorek benzalkoniowy, mentol, ksylitol, gliceryna, aromat cytryny z limetką, woda.

Opakowanie

spray
Płyn w sprayu; 30 ml

Ostrzeżenie

Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników wyrobu.

Zalecane użycie

Kto?
Ile?
Kiedy?

Kto?1-3 lat1-3 lat
Ile?spray1-2 dozy preparatu
Kiedy?do 3 razy dziennie

Kto?+ 6 lat4 – 12 lat
Ilespray1-2 dozy preparatu
Kiedy?do 4 razy dziennie

Kto?+ 12 lat+ 12 lat i dorośli
Ilespray2-6 doz preparatu
Kiedy?3 do 6 razy dziennie

W przypadku utrzymywania się objawów dłużej niż przez okres 7 dni lub w przypadku nasilenia objawów w trakcie stosowania wyrobu, należy skonsultować się z lekarzem.

Warunki przechowywania

Przechowywać w oryginalnym opakowaniu, w pozycji pionowej, w temperaturze poniżej 25˚C. Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Wytwórca

Phytopharm Klęka S.A., Klęka 1, 63-040 Nowe Miasto nad Wartą

pobierz ulotkę 

BioaronDentosept Complex
FiordaPelafen