Dentosept A

dentosept-a-banner
Stany zapalne jamy ustnej i gardła

Dentosept A®

produkt leczniczy

Dentosept-a
Pobierz ulotkę

Wskazania do stosowania

Lek tradycyjnie stosowany przy:

  • stanach zapalnych jamy ustnej i dziąseł,
  • aftach,
  • odleżynach w jamie ustnej (po protezach zębowych),
  • parodontozie (pomocniczo).

Produkt leczniczy stosowany tradycyjnie, którego skuteczność w wymienionych wskazaniach opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Skład

100 g produktu zawiera:
wyciąg płynny złożony (0,65:1) z: koszyczka rumianku (Matricaria recutita L.), kory dębu (Quercus spp.), liścia szałwii (Salvia officinalis L.), ziela arniki (Arnica spp. L.), kłącza tataraku (Acorus calamus L.), ziela mięty pieprzowej (Mentha piperita L.), ziela tymianku (Thymus spp.) (2/2/2/1/1/1/1),
Rozpuszczalnik ekstrakcyjny: etanol 70% (V/V), – 50 g,
Benzokaina – 2 g.
Lek zawiera 35 – 45% (V/V) etanolu (alkohol).

Postać farmaceutyczna i opakowanie

płyn doustny
Postać: płyn do stosowania w jamie ustnej
Opakowanie: 25 g

Przeciwwskazania

Jeżeli pacjent ma uczulenie na substancje czynne oraz arnikę, rumianek lub inne rośliny z rodziny astrowatych (Asteraceae, dawniej złożonych (Compositae), miętę, korę dębu, liść szałwii, kłącze tataraku, tymianek, benzokainę lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.

Dawkowanie i sposób podawania

Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej:

Jak
Kiedy?

Jakpowyżej 12 lat+ 12 lat i dorośli
W przypadku opakowania bez aplikatora smarować miejsca zmienione chorobowo w jamie ustnej za pomocą patyczka higienicznego.

W przypadku opakowania z aplikatorem aplikować jedną dozę na miejsce zmienione chorobowo w jamie ustnej. Maksymalnie, jednorazowo można zastosować do 5 doz preparatu na różne miejsca zmienione chorobowo w jamie ustnej. Maksymalna dawka dobowa to 15 doz. Odległość aplikatora od miejsca aplikacji powinna mieścić się w przedziale od około 1 cm do około 5 cm.

Kiedy? do 3 razy na dobę

Bezpośrednio po zastosowaniu leku nie płukać jamy ustnej.
Produkt stosować przez 7 dni, w przypadku gdy objawy nasilają się lub nie ustępują, należy skonsultować się z lekarzem. Lek może być stosowany do ustąpienia objawów.
Nie należy stosować leku u dzieci w wieku poniżej 12 lat ze względu na zawartość benzokainy i etanolu, chyba że lekarz zadecyduje inaczej.

Podmiot odpowiedzialny

Phytopharm Klęka S.A., Klęka 1, 63-040 Nowe Miasto nad Wartą

Więcej: http://efektdentoseptu.pl/dentosept-a/

pobierz ulotkę


To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania i tylko wtedy, gdy jest to konieczne. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

DAA/01/2024/7

 

BioaronDentosept Complex
FiordaPelafen