Fiorda MAX MD

fiorda-max-md-banner
Chrypka, kłopoty z gardłem

Fiorda® MAX MD

wyrób medyczny

Fiorda MAX MD - opakowanie
pobierz ulotkę

Fiorda® MAX MD jest wyrobem medycznym do stosowania w celu łagodzenia bólu i podrażnienia gardła, wywołanego przez czynniki infekcyjne (wirusy, bakterie) i fizyczne (alergeny, cząstki pyłów, kurz) oraz wspomagająco w przypadku leczenia stanu zapalnego jamy ustnej, gardła i krtani, w przebiegu infekcji bakteryjnych i wirusowych.

Wyrób medyczny Fiorda® MAX MD wspomaga, na drodze fizycznej, przywrócenie równowagi i odzyskanie przez błonę śluzową pierwotnej funkcji ochronnej.

  • guma arabska – to naturalna guma roślinna, pozyskiwana z akacji senegalskiej. Dzięki właściwościom hydrokoloidowym, osłania i powleka ochronną warstwą błony śluzowe jamy ustnej i gardła, przyczyniając się do ukojenia podrażnień i złagodzenia bólu z tym związanego.
  • chrząstnica kędzierzawa – dzięki dużej zawartości polisacharydów, tworzy na błonach śluzowych jamy ustnej i gardła delikatny film polisacharydowy, który długotrwale powleka i osłania wysuszoną i podrażnioną śluzówkę. Tym samym wspomaga przywrócenie równowagi i odzyskanie przez błonę śluzową pierwotnej funkcji ochronnej.
  • porost islandzki – zawiera substancje śluzowe, które powlekają podrażnioną błonę śluzową, tworząc ochronną powłokę. Izoluje ona błonę śluzową i dzięki temu zmniejsza jej nadreaktywność na czynniki drażniące, wywołujące podrażnienie i ból.
  • olejki eteryczne – odpowiadają za przyjemny smak i poczucie świeżości podczas ssania.

Zastosowanie

  • w celu zmniejszenia bólu i dyskomfortu, wynikających z podrażnienia błony śluzowej gardła, m.in przez czynniki infekcyjne – wirusy, bakterie oraz fizyczne – alergeny, cząstki pyłów zawarte w smogu, kurzu czy dymie
  • wspomagająco w leczeniu stanów zapalnych jamy ustnej, gardła i krtani
  • w celu łagodzenia suchego kaszlu i chrypki, spowodowanych przesuszeniem i podrażnieniem błony śluzowej gardła
  • u osób z kserostomią (suchość jamy ustnej)
  • we wszystkich stanach uczucia suchości jamy ustnej i gardła, niezależnie od przyczyny jej powstania, a zwłaszcza w przypadku: długotrwałego przyjmowania leków, palenia papierosów, długotrwałego przebywania w pomieszczeniach z centralnym ogrzewaniem lub klimatyzacją

Skład

Jedna pastylka zawiera: wyciąg wodny z porostu islandzkiego, wyciąg z chrząstnicy kędzierzawej, guma arabska, syrop sorbitolowy, syrop maltitolowy, woda, olejek z trawy cytrynowej, olejek eukaliptusowy, olejek miętowy, olejek lawendowy, wosk carnauba, sukraloza.

Opakowanie

tabletka
Fiorda® MAX MD o smaku eukaliptusowo-miętowo-lawendowo-cytrynowym
Pastylki do ssania; 30 szt.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość (alergia) na jakikolwiek składnik zawarty w wyrobie.

Ostrzeżenie

Ze względu na zawarte w wyrobie substancje słodzące: sorbitol i maltitol, istnieje ryzyko wystąpienia zaburzeń żołądkowych i biegunki.
Ze względu na obecność olejków eterycznych istnieje możliwość wystąpienia reakcji alergicznej.
Osoby, u których wcześniej stwierdzono nietolerancję niektórych cukrów powinny przed zażyciem wyrobu skontaktować się z lekarzem.
W związku z tym, że wyrób zawiera substancje śluzowe, wchłanianie równocześnie podawanych leków może być opóźnione. Należy zachować co najmniej półgodzinną przerwę między zastosowaniem wyrobu a przyjmowaniem leków.

Wyrób medyczny powinien być stosowany przez dzieci potrafiące ssać, pod nadzorem osoby dorosłej. Nie stosować u dzieci poniżej 6. roku życia ze względu na ryzyko zakrztuszenia się.

Sposób użycia

Kto?
Ile?
Kiedy?

Kto?+6 lat i dorośli+6 lat i dorośli
Ile?pastylka1 pastylka
Kiedy?kilka razy na dobę, zależnie od potrzeb

Pastylkę zaleca się ssać powoli. Pastylek nie należy połykać ani rozgryzać.
Pastylki nie powinny być stosowane w ciągu pół godziny przed lub po zażyciu leków.
Wyrób medyczny Fiorda® MAX MD może być stosowany w okresie ciąży i karmienia piersią po konsultacji z lekarzem.

Przechowywanie

Przechowywać w oryginalnym opakowaniu, w temperaturze 5-25°C, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla małych dzieci. Chronić przed światłem słonecznym.
Nie należy stosować produktu po upływie terminu ważności umieszczonego na opakowaniu.

Wytwórca

Phytopharm Klęka S.A., Klęka 1, 63-040 Nowe Miasto nad Wartą

Więcej: http://fiorda.pl/

pobierz ulotkę

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

 

BioaronDentosept Complex
FiordaPelafen