Fiorda Spray

fiorda-spray-banner
Chrypka, kłopoty z gardłem

Fiorda® spray

wyrób medyczny

Fiorda Spray - opakowanie
pobierz ulotkę

Wyrób medyczny Fiorda® spray to spray do jamy ustnej i gardła stosowany w celu odpowiedniego nawilżenia błon śluzowych oraz łagodzenia objawów towarzyszących stanom zapalnym, takich jak: suchość, ból i pieczenie podczas przełykania.
Wyrób medyczny Fiorda® spray zawiera porost islandzki oraz prawoślaz, które są bogate w substancje śluzowe, tworzące powłokę ochronną dla błon śluzowych jamy ustnej i gardła. Dzięki temu wyrób łagodzi uczucie dyskomfortu towarzyszące stanom zapalnym oraz uczucie drażnienia przez czynniki zewnętrzne.
Dodatkowe składniki: kwas hialuronowy oraz aloes, nawilżają błony śluzowe jamy ustnej i gardła, chroniąc je przed nadmiernym wysuszeniem i zapewniając jednocześnie utrzymanie ich prawidłowych funkcji.
Wyrób może być stosowany wspomagająco w czasie trwania infekcji bakteryjnych i wirusowych jamy ustnej i gardła. Po przebytych chorobach i zabiegach, np. anginie, w celu łagodzenia podrażnienia błony śluzowej jamy ustnej i gardła.

Zastosowanie

  • wspomagająco w czasie trwania infekcji bakteryjnych i wirusowych jamy ustnej i gardła
  • w dyskomforcie wywołanym wzmożonym oddychaniem przez usta, zarówno u dzieci, jak i u dorosłych np. podczas niedrożności nosa oraz uprawiania sportu
  • w przypadku drapania w gardle
  • w suchości w gardle wywołanej przez niekorzystne czynniki zewnętrzne (np. zanieczyszczone powietrze: dymem, smogiem, pyłkami, kurzem czy dymem papierosowym, a także przebywanie w suchych, ogrzewanych lub klimatyzowanych pomieszczeniach) oraz nadużywanie leków wysuszających błonę śluzową (np. leki antyhistaminowe, krople do nosa)
  • w podrażnieniu wywołanym chrypką i suchym kaszlem

Skład

Ekstrakt z porostu islandzkiego, ekstrakt z korzenia prawoślazu, sól sodowa kwasu hialuronowego, ekstrakt z aloesu, kwas L-askorbinowy, chlorek benzalkoniowy, mentol, ksylitol, gliceryna, aromat cytryny z limetką, woda.

Opakowanie

spray
Spray; 30 ml

Przeciwwskazania

Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników wyrobu.

Sposób użycia

Kto?
Ile?
Kiedy?

Kto?+1-3 lat+1-3 lat
Ile?spray1-2 dozy
Kiedy?do 3 razy dziennie

Kto?+ 6 lat4 – 12 lat
Ilespray1-2 dozy
Kiedy?do 4 razy dziennie

Kto?+ 12 lat+ 12 lat i dorośli
Ilespray2-6 doz
Kiedy?3 do 6 razy dziennie

W przypadku utrzymywania się objawów dłużej niż przez okres 7 dni lub w przypadku nasilenia objawów w trakcie stosowania wyrobu, należy skonsultować się z lekarzem.

Przechowywanie

Przechowywać w oryginalnym opakowaniu, w pozycji pionowej, w temperaturze poniżej 25˚C. Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Wytwórca

Phytopharm Klęka S.A., Klęka 1, 63-040 Nowe Miasto nad Wartą

pobierz ulotkę

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

 

BioaronDentosept Complex
FiordaPelafen