Fiorda Vocal MD

fiorda-vocal-md-banner
Chrypka, kłopoty z gardłem

Fiorda® Vocal MD

wyrób medyczny

Fiorda Vocal MD - opakowanie
pobierz ulotkę

Wyrób medyczny Fiorda® Vocal MD w postaci miękkich pastylek do ssania działa korzystnie w przypadku bólu gardła, chrypki, pieczenia przy połykaniu oraz suchego kaszlu, związanych z podrażnieniem śluzówki gardła podczas infekcji, stanu zapalnego, suchości (kserostomii) czy zanieczyszczonego powietrza.

Wyrób zawiera wyciąg z porostu islandzkiego oraz prawoślazu. Zawarte w nich substancje śluzowe powlekają podrażnioną błonę śluzową, tworząc ochronną powlokę, która izoluje błonę śluzową przed czynnikami drażniącymi, takimi jak: suche, zimne czy zanieczyszczone powietrze, pyły, smog, alergeny, czynniki infekcyjne. Dzięki temu wyrób przynosi ulgę podrażnionemu gardłu, łagodzi odczucie bólu i suchy kaszel, będący wynikiem podrażnienia gardła.

Zawarty w wyrobie Fiorda® Vocal MD kwas hialuronowy w postaci hialuronianu sodu jest naturalnym mukopolisacharydem, który wykazuje zdolność wiązania i zatrzymania wody w komórkach, dzięki czemu ułatwia utrzymanie odpowiedniego nawilżenia błony śluzowej jamy ustnej, gardła i strun głosowych.

Wyrób wspomaga przywrócenie równowagi i odzyskanie przez błonę śluzową pierwotnej funkcji ochronnej.

Zastosowanie

  • łagodzenie podrażnień błony śluzowej, w trakcie leczenia zasadniczego stanów zapalnych jamy ustnej, gardła i strun głosowych,
  • łagodzenie objawów suchości w gardle, chrypki i suchego kaszlu,
  • poprawa emisji głosu, szczególnie przez osoby nadwyrężające struny głosowe (śpiewacy, lektorzy, nauczyciele i wykładowcy),
  • łagodzenie podrażnień spowodowanych oddychaniem suchym powietrzem (np. w pomieszczeniach ogrzewanych i klimatyzowanych),
  • kserostomia (suchość jamy ustnej),
  • wspomagająco w przypadku odczucia bólu i trudności w przełykaniu wynikających z przesuszenia gardła.

Skład

Fiorda® Vocal MD o smaku owoców leśnych
Jedna pastylka zawiera: ekstrakt z porostu islandzkiego, ekstrakt z czarnej porzeczki, ekstrakt z borówki, ekstrakt z żurawiny, ekstrakt z truskawek, ekstrakt z czarnego bzu, ekstrakt z prawoślazu, hialuronian sodu, guma arabska, syrop sorbitolowy, syrop maltitolowy, kwas cytrynowy, olej roślinny z woskiem carnauba, sukraloza, woda oczyszczona.
Fiorda® Vocal MD o smaku pomarańczowym
Jedna pastylka zawiera: ekstrakt z porostu islandzkiego, koncentrat pomarańczowy, ekstrakt z prawoślazu, hialuronian sodu, kwas askorbinowy, kwas cytrynowy, aromat pomarańczowy, guma arabska, syrop sorbitolowy, syrop maltitolowy, olej roślinny z woskiem carnauba, sukraloza, woda oczyszczona.

Opakowanie

tabletka
Fiorda® Vocal MD o smaku owoców leśnych
Pastylki do ssania o smaku owoców leśnych; 30 szt.

Fiorda® Vocal MD o smaku pomarańczowym
Pastylki do ssania o smaku pomarańczowym; 30 szt.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość (alergia) na jakikolwiek składnik zawarty w wyrobie.

Ostrzeżenie

Ze względu na zawarte w wyrobie substancje słodzące: sorbitol i maltitol, istnieje ryzyko wystąpienia zaburzeń żołądkowych i biegunki. Osoby, u których wcześniej stwierdzono nietolerancję niektórych cukrów powinny przed zażyciem wyrobu skontaktować się z lekarzem.

W związku z tym, że wyrób zawiera substancje śluzowe, wchłanianie równocześnie podawanych leków może być opóźnione. Stąd należy zachować co najmniej pół godzinną przerwę między zastosowaniem wyrobu a przyjmowaniem leków.

Wyrób medyczny powinien być używany przez dzieci potrafiące ssać, pod nadzorem osoby dorosłej. Nie stosować u dzieci poniżej 4. roku życia ze względu na ryzyko zakrztuszenia się.

Sposób użycia

Kto?
Ile?
Kiedy?

Kto?+4 lat i dorośli+4 lat i dorośli
Ile?pastylka1 pastylka
Kiedy?kilka razy na dobę, zależnie od potrzeb

Pastylkę zaleca się ssać powoli. Pastylek nie należy połykać ani rozgryzać.
Wyrób medyczny Fiorda® Vocal MD może być stosowany w okresie ciąży i karmienia piersią po konsultacji z lekarzem.
Pastylki nie powinny być stosowane w ciągu pół godziny przed lub po zażyciu leków.
W przypadku utrzymywania się objawów dłużej niż przez okres 7 dni lub w przypadku nasilenia w trakcie używania wyrobu, należy skonsultować się z lekarzem.

Przechowywanie

Przechowywać w oryginalnym opakowaniu, w temperaturze 3-25°C, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla małych dzieci. Chronić przed światłem słonecznym.
Nie należy stosować produktu po upływie terminu ważności umieszczonego na opakowaniu.

Wytwórca

Phytopharm Klęka S.A., Klęka 1, 63-040 Nowe Miasto nad Wartą

Więcej: http://fiorda.pl/

pobierz ulotkę


To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

 

BioaronDentosept Complex
FiordaPelafen