O firmiePhytopharm Klęka S.A. działa na rynku od 1949 roku. Jej początki to uprawy i sprzedaż surowców zielarskich.

ofirmie-foto2

ofirmie-foto1

Nasza firma wchodzi w skład holdingu The Nature Network®, który jest światowym liderem w skutecznych, bezpiecznych i innowacyjnych działaniach na rynku w zakresie pozyskiwania surowców roślinnych, a następnie ich uszlachetniania do najwyższej jakości półproduktów i wyrobów gotowych, a także w usługach laboratoryjnych, doradczych i dystrybucyjnych.

Dzisiaj jesteśmy nowoczesną firmą farmaceutyczną, wytwarzającą substancje czynne oraz ekstrakty roślinne do produkcji leków i suplementów diety, także gotowe produkty, tworzone przede wszystkim w oparciu o składniki pochodzenia naturalnego.


Bioaron SystemDentoseptBronchosolBiostymina
Fiordalogo-bioaron-homePlantagoPharmPelafen

 

Naszym klientom oferujemy gotowe produkty sprzedawane pod markami własnymi, jak również usługi wytwarzania kontraktowego obejmujące przygotowanie formulacji, pozyskanie surowca, wytworzenie substancji czynnej oraz gotową postać leku w formie płynnej wraz z dokumentacją rejestracyjną.

Posiadamy własne laboratorium badań i rozwoju oraz laboratorium kontroli jakości. Nasze produkty od lat cieszą się zaufaniem konsumentów i farmaceutów. Wiele z nich zajmuje wiodące pozycje w swoich kategoriach terapeutycznych.

W 2019 roku oddaliśmy do użytku nowoczesny wydział do wytwarzania i konfekcjonowania produktów płynnych herbafin® . Jego wydajność to około 40 mln opakowań rocznie.

Możemy wykorzystywać opakowania szklane i plastikowe, linia przystosowana jest również do automatycznego podawania łyżeczek, strzykawek i nakładania atomizerów. Procesy są zgodne z zasadami GMP w Unii Europejskiej i w Rosji oraz certyfikatami ISO 9001, ISO 14001, ISO 22000 (w tym serializacja i wyroby medyczne). Dzięki temu możemy powiedzieć, że jest to jeden z najnowocześniejszych zakładów w kraju.

Wartości
Phytopharm

ofirmie-wartosci

Zrównoważony rozwój
w Phytopharm

Nasza strategia zrównoważonego rozwoju opiera się na trzech filarach: zarządzaniu przez wartości, trosce o środowisko oraz zaangażowaniu społecznym.

Zarządzanie przez wartości

ZARZĄDZANIE PRZEZ WARTOŚCI

Etyczne postępowanie oznacza dla nas sprawiedliwe traktowanie naszych pracowników, otoczenia oraz partnerów biznesowych. Ważna jest dla nas praca zespołowa i odpowiedzialność za to, co robimy.

TROSKA O ŚRODOWISKO

Nieustannie myśląc o przyszłości, dbamy o środowisko, optymalizując zużycie energii, segregując odpady, a także uruchamiając projekty proekologiczne. Jednocześnie chronimy źródła surowców naturalnych, które są podstawą naszej działalności.
 
Troska o środowisko

ZAANGAŻOWANIE SPOŁECZNE

Istotny obszar zrównoważonego rozwoju to społeczność lokalna, dlatego działamy na jej rzecz, angażujemy się w działalność charytatywną oraz podejmujemy nowe działania.

Przeczytaj nasz
Raport zrównoważonego rozwoju (PDF 1 MB)
Kodeks etycznego postępowania dla dostawców (PDF 4 MB)

Zaangażowanie społeczne
 

Historia

1948

1948

Pierwsze uprawy zielarskie prowadzone przez Państwowe Gospodarstwo Rolne w Klęce.

1949

Przystąpienie do produkcji farmaceutycznej – utworzenie w Klęce „Wytwórni nr 11” Zjednoczonych Zak??adów Farmaceutycznych w Warszawie.

1950

Zainicjowanie wytwarzania pektynowych preparatów odżywczych: „Pomonal” z jabłek oraz „Karoten” z marchwi.

1951

Przekształcenie wytwórni w Przemysłowo-Rolne Zakłady Farmaceutyczne.

Lata 50-te

Założenie plantacji aloesu drzewiastego (Biostymina).

1957

Realizacja inwestycji mających na celu rozwój przedsiębiorstwa zielarskiego, tzw. budowa przemysłu w Klęce.
1959

1959

Przyjęcie nazwy oraz logo „Herbapol” (wraz z innymi przedsiębiorstwami podległymi Zjednoczeniu Przemysłu Zielarskiego „Herbapol”).

Lata 60-te

Rozpoczęcie produkcji farmakopealnego ekstraktu tymiankowego, soków i intraktów.

1977

Początek rozwoju nowoczesnej ekstrakcji w Klęce – uruchomienie produkcji koncentratu sylimarynowego dla Poznańskich Zakładów Zielarskich „Herbapol” (z wykorzystaniem własnych rozwiązań technologicznych). Program opracowania własnych produktów leczniczych (lata 80-te – ekstrakty suche).

1992

Produkcja leków roślinnych przewyższa produkcję półproduktów; „Herbapol” w Klęce staje się największym w Polsce producentem leków roślinnych w postaci płynnej.

1993

Przekształcenie przedsiębiorstwa w spółkę akcyjną (jednoosobowa spółka skarbu gminy Nowe Miasto nad Wartą); zmiana nazwy z „Przemysłowo-Rolne Zakłady Zielarskie Herbapol w Klęce” na „Zakłady Zielarskie Herbapol w Klęce Spółka Akcyjna”.
logo-herbapol-1993

1994

Wykupienie strategicznego pakietu akcji przez firmę Martin Bauer GmbH Co KG.
1995-96

1994-96

Przebudowa infrastruktury przedsiębiorstwa (kotłownia gazowa, stacja uzdatniania wody, sieci wodne i cieplne). Modernizacja wydziałów produkcyjnych i laboratoriów.

1997

Uruchomienie sektora dystrybucji leków pochodzenia roślinnego.

1999

Zorganizowanie w Poznaniu Międzynarodowego Sympozjum Naukowego PHYTOPHARMAKON 2000 z okazji 50-lecia działania firmy.

2000

Zmiana nazwy z „Zakłady Zielarskie Herbapol Klęka Spółka Akcyjna” na „Phytopharm Klęka SA”.
logo-phytopharm-2000

od 2003

Kompleksowa modernizacja wydziału ekstrakcji ziół, mająca na celu stworzenie w Klęce nowoczesnego zakładu produkcji farmaceutycznych substancji aktywnych pozyskiwanych z surowców roślinnych.

2005

Uruchomienie fabryki farmaceutycznej, magazynu wysokiego składowania; prezentacja kompleksowej oferty: ekstraktów, leków gotowych, produkcji kontraktowej.
2011

Obecnie w Phytopharm Klęka S.A w ramach jednej organizacji funkcjonuje dział B2C skoncentrowany na sprzedaży produktów aptecznych oraz sektor B2B odpowiadający za pełną obsługę klientów biznesowych. W zgodzie z naturą oferujemy więc kompleksowe przygotowanie leku roślinnego: od formulacji i dokumentacji, przez pozyskanie surowca aż do otrzymania w procesie produkcji gotowej formy leku.

 
logo-phytopharm

 

BioaronDentosept Complex
FiordaPelafen