O firmie

Jesteśmy firmą farmaceutyczną działającą na rynku od roku 1949. Naszym celem jest troska o zdrowie pacjentów.

To dla nich tworzymy najwyższej jakości leki oraz produkty prozdrowotne pochodzenia roślinnego o udowodnionej skuteczności i sprawdzonym bezpieczeństwie stosowania.

ofirmie-foto2

ofirmie-foto1

Dostarczamy odbiorcom produkty roślinne wykorzystywane zarówno w profilaktyce, jak i leczeniu.

Wytwarzamy je z najwyższej jakości substancji aktywnych o doskonałych walorach organoleptycznych. Nasze leki, suplementy diety i wyroby medyczne są powszechnie dostępne w aptekach na terenie całego kraju.

W ofercie znajdują się produkty, które od lat cieszą się zaufaniem konsumentów i farmaceutów. Wiele z nich zajmuje wiodące pozycje w swoich kategoriach terapeutycznych.


Bioaron SystemDentoseptBronchosolBiostymina
Fiordalogo-bioaron-homePlantagoPharmPelafen

 

Specjalizujemy się nie tylko w produkcji, ale także rozwoju i marketingu produktów leczniczych pochodzenia roślinnego.

Prowadzimy działalność w dwóch obszarach:

  • „Business to Consumer” – marki konsumenckie
  • „Business to Business” – produkty i usługi dla biznesu

Leki roślinne wytwarzamy we własnych zakładach, które należą do grupy The Nature Network® – firmy rodzinnej działającej od trzech pokoleń. Nasz zakład produkcyjny oraz główne biuro mieści się w Klęce (Nowe Miasto nad Wartą) – 60 km na południowy wschód od Poznania. Firma zatrudnia około 280 pracowników.

The Nature Network® jest symbolem skutecznych, bezpiecznych i innowacyjnych działań na rynku pozyskiwania surowców roślinnych, a następnie ich uszlachetnianie w najwyższej jakości półprodukty aż do usług laboratoryjnych, doradczych i dystrybucyjnych.

W zgodzie z naturą oferujemy więc kompleksowe przygotowanie leku roślinnego: od formulacji i dokumentacji, przez pozyskanie surowca aż do otrzymania w procesie produkcji gotowej formy leku, a dzięki własnym spółkom produkcyjnym i dystrybucyjnym zapewniamy klientom dostępność naszych produktów.

Wartości
Phytopharm

ofirmie-wartosci

Historia

1948

1948

Pierwsze uprawy zielarskie prowadzone przez Państwowe Gospodarstwo Rolne w Klęce.

1949

Przystąpienie do produkcji farmaceutycznej – utworzenie w Klęce „Wytwórni nr 11” Zjednoczonych Zak??adów Farmaceutycznych w Warszawie.

1950

Zainicjowanie wytwarzania pektynowych preparatów odżywczych: „Pomonal” z jabłek oraz „Karoten” z marchwi.

1951

Przekształcenie wytwórni w Przemysłowo-Rolne Zakłady Farmaceutyczne.

Lata 50-te

Założenie plantacji aloesu drzewiastego (Biostymina).

1957

Realizacja inwestycji mających na celu rozwój przedsiębiorstwa zielarskiego, tzw. budowa przemysłu w Klęce.
1959

1959

Przyjęcie nazwy oraz logo „Herbapol” (wraz z innymi przedsiębiorstwami podległymi Zjednoczeniu Przemysłu Zielarskiego „Herbapol”).

Lata 60-te

Rozpoczęcie produkcji farmakopealnego ekstraktu tymiankowego, soków i intraktów.

1977

Początek rozwoju nowoczesnej ekstrakcji w Klęce – uruchomienie produkcji koncentratu sylimarynowego dla Poznańskich Zakładów Zielarskich „Herbapol” (z wykorzystaniem własnych rozwiązań technologicznych). Program opracowania własnych produktów leczniczych (lata 80-te – ekstrakty suche).

1992

Produkcja leków roślinnych przewyższa produkcję półproduktów; „Herbapol” w Klęce staje się największym w Polsce producentem leków roślinnych w postaci płynnej.

1993

Przekształcenie przedsiębiorstwa w spółkę akcyjną (jednoosobowa spółka skarbu gminy Nowe Miasto nad Wartą); zmiana nazwy z „Przemysłowo-Rolne Zakłady Zielarskie Herbapol w Klęce” na „Zakłady Zielarskie Herbapol w Klęce Spółka Akcyjna”.
logo-herbapol-1993

1994

Wykupienie strategicznego pakietu akcji przez firmę Martin Bauer GmbH Co KG.
1995-96

1994-96

Przebudowa infrastruktury przedsiębiorstwa (kotłownia gazowa, stacja uzdatniania wody, sieci wodne i cieplne). Modernizacja wydziałów produkcyjnych i laboratoriów.

1997

Uruchomienie sektora dystrybucji leków pochodzenia roślinnego.

1999

Zorganizowanie w Poznaniu Międzynarodowego Sympozjum Naukowego PHYTOPHARMAKON 2000 z okazji 50-lecia działania firmy.

2000

Zmiana nazwy z „Zakłady Zielarskie Herbapol Klęka Spółka Akcyjna” na „Phytopharm Klęka SA”.
logo-phytopharm-2000

od 2003

Kompleksowa modernizacja wydziału ekstrakcji ziół, mająca na celu stworzenie w Klęce nowoczesnego zakładu produkcji farmaceutycznych substancji aktywnych pozyskiwanych z surowców roślinnych.

2005

Uruchomienie fabryki farmaceutycznej, magazynu wysokiego składowania; prezentacja kompleksowej oferty: ekstraktów, leków gotowych, produkcji kontraktowej.
2011

Obecnie w Phytopharm Klęka S.A w ramach jednej organizacji funkcjonuje dział B2C skoncentrowany na sprzedaży produktów aptecznych oraz sektor B2B odpowiadający za pełną obsługę klientów biznesowych. W zgodzie z naturą oferujemy więc kompleksowe przygotowanie leku roślinnego: od formulacji i dokumentacji, przez pozyskanie surowca aż do otrzymania w procesie produkcji gotowej formy leku.

 
logo-phytopharm

 

BioaronDentosept Complex
FiordaPelafen